event image event image

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej

zaprasza na szkolenie on-line

Energia bierna - kompendium wiedzy

16 listopada 2021 r., godz. 10:00-14:00

Cel Szkolenia / Adresaci

Szkolenie adresowane jest dla osób poszukujących kompleksowej wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z energią bierną. Ma na celu przedstawienie zagadnień technicznych, prawnych oraz ekonomicznych (taryfy). Uczestniczy szkolenia dowiedzą się m.in.: jakie problemy techniczne związane są z energią bierną, jakie są kontrowersje w kwestii energii biernej, kiedy i w jaki sposób są naliczane opłaty związane z energią bierną oraz jakie działania techniczne umożliwią na ich ograniczenie. Zostaną omówione zasady właściwego gospodarowania energią bierną, w tym z uwzględnieniem mikroinstalacji prosumenckich.

Prelegent

Sławomir Cieślik – Studia na kierunku elektrotechnika ukończył w Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (1995). Doktorat na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (2000), a stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej (2014). Jego zainteresowania naukowe dotyczą modelowania matematycznego i symulacji komputerowej złożonych układów elektromechanicznych i elektroenergetycznych, w tym symulatorów cyfrowych układów elektroenergetycznych pracujących w czasie rzeczywistym, oraz zagadnień funkcjonowania systemów elektroenergetycznych, szczególnie z generacją rozproszoną. Autor lub współautor ponad 120 artykułów i referatów naukowych oraz 3 monografii naukowych. Jest autorem i konsultantem blisko 1000 opracowań związanych z przyłączaniem jednostek wytwórczych do systemu elektroenergetycznego. Przez kilka lat współpracował z firmą zajmującą się kompensacją mocy biernej, działającą na terenie całej Polski. Prowadził wiele szkoleń z zakresu funkcjonowania systemów elektroenergetycznych na wszystkich poziomach napięcia.


Informacje i zgłoszenia

  • Udział w webinarium jest odpłatny – koszt udziału to 550 zł netto + 23% VAT od uczestnika.
  • Ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 11.11.2021 r.
  • Przed szkoleniem (24 godziny przed rozpoczęciem) zgłoszeni uczestnicy otrzymają na adres e-mail podany w zgłoszeniu zaproszenie z linkiem do szkolenia.
  • Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia, zalecamy korzystać z aktualnych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
  • W przypadku zerwania połączenia z webinarium prosimy ponownie wejść na platformę korzystając z linka otrzymanego pocztą e-mail.
  • Dodatkowe informacje: Kasper Teszner, tel. +48 61 846-02-10, tel. kom. 502-861-184, e-mail: teszner.k@ptpiree.pl

PTPiREE nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia.
Treść szkolenia on-line i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.